شنبه, 29 شهريور 1399
  • ساعت : ۱۲:۱۸:۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ 
  • کد خبر : ۷۷۷۳۱
سالروز ازدواج حضرت فاطمه الزهرا(س) و حضرت علی (ع) و هفته ازدواج مبارك باد.|
اول تا هفت مردادماه هفته ازدواج جوان نامگذاری شده است.

روز اول مرداد ماه سال جاری، روز ازدواج است. نخستین روز از آخرین ماه قمری، سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است و روزی مبارک برای همه نوگامانی است که دل به زندگی فاطمی داده ‏اند تا شادی خود را با خاطره همیشه روشن آن روز مبارک، پیوند زنند.
 ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه (س) به فرمان خداوند، از امتیازاتی است که رسول اکرم (ص) بر آن مباهات می کردند. در این پیوند پر میمنت، فرشتگان آسمان در سرور و شادمانی و بهشتیان به زینت و زیور آراسته شده بودند.
 فاطمه زهرا (س) دختر پیغمبر اکرم (ص) و از دوشیزگان ممتاز عصر خویش بود. پدر و مادرش از اصیل ترین و شریف ترین خانواده های قریش بودند. از حیث جمال ظاهری و کمالات معنوی و اخلاقی از پدر و مادر شریفش ارث می برد و به عالی ترین کمالات  انسانی آراسته بود. در جریان ازدواج آن دو بزرگوار که به فرموده حضرت رسول(ص) خداوند فاطمه را به ازدواج علی (ع) در آورد نکات بسیار مهم آموزشی و الگویی وجود دارد که از آن جمله می توان به هم کفو و همتا بودن، خواستگاری بدون واسطه، قناعت، دوری از اشرافی گری و تجمّلات ، سخت نگرفتن بر همدیگر، ملاک قراردادن معیارها و خصوصیات معنوی و دینی و اخلاقی، مهریه پایین، بنا کردن زندگی بر پایه محبت و عشق واقعی از روی شناخت، حجب و حیا و... اشاره کرد. به این خاطر است که یک پیوند با این ویژگی ها پیوند آسمانی لقب می گیرد که رضایت خدا و رسول خدا (ص) در آن وجود دارد.

بدین مناسبت در نظر است، با توجه به آغاز هفته ازدواج از تاریخ اول مرداد ماه سال جاری و بزرگداشت این ایام به عنوان فرصتی مغتنم به منظور تقویت و جهت دهی برنامه های سلامت جوانان، ترویج ازدواج، فرزند آوری و حفظ ارتقا سلامت خانواده های جوان با مشارکت کلیه ذینفعان درون و برون سازمانی، فعالیتهای گسترده ای در کل کشور برگزار شود. از آنجایی که مساله ازدواج جوانان یک مساله فرابخشی است لذا موفقیت در اجرای برنامه های مرتبط با سلامت جوانان با مشارکت کلیه ذینفعان این امر میسر است.

جهت روئیت پمفلت ازدواج آسان برای جوانان اینجا کلیک نمایید.

جهت روئیت راهنمای ازدواج شاد و پایدار 1 (آمادگی برای ازدواج) اینجا کلیک نمایید.

جهت روئیت راهنمای ازدواج شاد و پایدار2  (ازدواج) اینجا کلیک نمایید.

جهت روئیت راهنمای ازدواج شاد و پایدار 3 (  تندرستی خانواده) اینجا کلیک نمایید.

جهت روئیت راهنمای ازدواج شاد و پایدار (ناسازگاری و مدیریت آن ) اینجا کلیک نمایید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0